REKLAMA

Polityka

Wybrali sołtysów

Opublikowano 22 marca 2019, autor: Norbert Królik

W gminie Lipinki Łużyckie rozpoczęły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Swoich przedstawicieli wybrali już mieszkańcy Grotowa, Boruszyna i Cisowej.

Jako pierwsi swojego przedstawiciela wybierali w poniedziałek (18.03) mieszkańcy Grotowa. Wygrała Paulina Plis. Zastąpi Zygmunta Hucała, który był sołtysem Grotowa przez 8 lat.

– Związana z Grotowem jestem od dzieciństwa. Przez jakiś czas mieszkałam w Niwicy, ale wróciłam. Mieszkam z dziadkami. Mam męża i dwójkę dzieci, a z wykształcenia jestem fryzjerem – opowiada P. Plis.

Do rady sołeckiej w Grotowie zostali wybrani: Dominik Anklewicz, Justyna Redestowicz, Olga Grzybowska, Joanna Lechman i Małgorzata Adamek Kwiecińska.

Bez zmian

We wtorek (19.03) sołtysa wybierali mieszkańcy Boruszyna. Mieszkańcy sołectwa na trzecią kadencję postawili na Irenę Barszczuk. Będą ją wspierać członkowie rady sołeckiej, do której wybrani zostali: Stanisława Patajewicz, Wanda Kowalska i Stanisław Olbryś. 

W środę (20.03) swoich przedstawicieli wybrali mieszkańcy Cisowej. Sołtysem ponownie został Henryk Sowa, a członkami rady sołeckiej: Stanisław Wałowy, Waldemar Zembik i Zofia Szymkiewicz.

Napisz komentarz »