REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Kto niszczy samochody?

Opublikowano 22 marca 2019, autor: bj

Zostawiła samochód w pobliżu Żabki przy ul. Wieniawskiego. Tak jak zawsze. Tym razem komuś jednak przeszkadzał.

Krystyna Dworczak, mieszkanka ul. Kurpińskiego, samochód zawsze parkuje w pobliżu domu. Tak było również na początku minionego tygodnia. Gdy we wtorek, 12.03., ok. godz. 12, podeszła do swojego opla, od razu dostrzegła, że na jego drzwiach są jakieś ślady.

– Z początku pomyślałam, że ktoś go czymś pobrudził. I zaczęłam wycierać. Ale to nie schodziło. Na lakierze były wyraźne zarysowania – mówi. I dodaje: – Nie wiem, kto to mógł zrobić. Na pewno nie jest to efekt przypadkowego zarysowania przez inny samochód. Wygląda, że ktoś zrobił to specjalnie.

To nie przypadek

O tym, że podobna sytuacja miała miejsce na osiedlu muzyków niemal w tym samym czasie, dowiedziała się z Facebooka. Mieszkanka ul. Paderewskiego napisała, że poszukuje sprawców uszkodzenia jej auta, skody. Zostało zniszczone 12.03., w godz. 9.30-11.30.

– Trudno tego nie skojarzyć. Czy teraz mamy się bać parkować samochody na ulicy? – pyta pani Krystyna. I też chce się dowiedzieć, kto i dlaczego zniszczył jej auto. – Może ktoś coś widział, jakieś kręcące się przy autach osoby – zastanawia się. Postanowiła sprawę nagłośnić także z uwagi na innych właścicieli aut. – Nie może być tak, że ktoś grasuje po osiedlu i auta ludziom niszczy. Wszyscy musimy na takie rzeczy zwracać uwagę i reagować, bo każdego może to spotkać – argumentuje.

Jeżeli ktoś coś wie na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z policją lub poprzez adres e-mail dworczak3@interia.pl

Napisz komentarz »