Tenisiści powalczyli w mistrzostwach

Opublikowano 22 marca 2019, autor: hakma

W marcu we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się w Zielonej Górze Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Tenisie.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Klubu Tenisowego Żary, zdobywając wiele medali.

W kadetach (do lat 16) Kacper Zych zdobył srebrny medal w singlu i deblu. W kategorii skrzatów (do lat 12) Filip Gorczyca zdobył brąz w singlu i złoto w deblu. Debiut w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego zaliczyli Mateusz Łukomski (VII miejsce), Julian Thoman (XI miejsce), Bartosz Molenda (XIII miejsce). W tej samej kategorii Natalia Zych w rywalizacji dziewcząt zdobyła srebro w singlu i brąz w deblu.

W ostatni weekend (16-17.03) w Puszczykowie pod Poznaniem odbył się Turniej o Puchar Agnieszki Radwańskiej. W kategorii czerwonej wystąpili dwaj podopieczni Piotra Gorczycy. Bardzo blisko awansu do grupy finałowej był Kuba Przychodzeń, który ostatecznie zajął V miejsce. Cały turniej zakończył się sukcesem Antosia Madeja, który wywalczył I miejsce.