Kulturalne bieganie

Opublikowano 22 marca 2019, autor: hakma

W niedzielę, 17 marca, w Mieszkowie odbył się 4. Bieg z Kulturą w Gminie Trzebiel.

Imprezie towarzyszyły jeszcze 3. Mini Bieg z Kulturą w Gminie Trzebiel i 1. Marsz Nordic Walking w Gminie Trzebiel.

W biegu głównym, na dystansie 5,5 km, wystartowało 54 uczestników. W kategorii kobiet podium opanowały żaranki. Wygrała Joanna Woźniak-Cieślar (24:54), druga przybiegła Dorota Laskowska (26:40), a na trzecim miejscu podium stanęła Joanna Saniuk (27:30).

W kategorii mężczyzn jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Wisz z Żar (20:15). Tuż za nim przybiegł Dariusz Kwapiński z Trzebiela (20:18). Jako trzeci na mecie pojawił się Kacper Kubiak z Zielonej Góry (20:52).

W biegach dla dzieci łącznie wystartowało 60 małych sportowców. W biegu na 400 m I miejsce zajął Jakub Drabiński z Gubina, II miejsce wywalczył Marcel Rybczyński z Żarek Wielkich, a III miejsce Marcel Fillinger z Żar. W biegu na 800 m kolejność wyglądała następująco: I miejsce Antoni Harenda z Żar, II miejsce Kacper Lechman z Grotowa, III miejsce Tomasz Sadowski z Żarek Wielkich.