REKLAMA

Polityka

Zmian nie chcieli

Opublikowano 22 marca 2019, autor: bj

Od zebrania w sołectwie Bogumiłów-Janików (18.03.) rozpoczęły się wybory sołeckie w gminie Żary.

O inwestycje i drogi dopytywali wójta Leszka Mrożka mieszkańcy Bogumiłowa i Janikowa podczas zebrania w poniedziałek, 18.03.

– Na razie firma, która interesowała się postawieniem u was farmy fotowoltaicznej, wstrzymuje się z załatwianiem formalności. Te sprawy idą prężniej w Grabiku i Złotniku – wyjaśnił wójt.

– A co z drogą z Rościc do Bogumiłowa? Tam tylko do granicy lasu można spokojnie przejechać. A ludzie tamtędy do pracy jeżdżą – mówili mieszkańcy.

L. Mrożek odpowiedział, że utwardzenie tłuczniem około kilometrowego odcinka, o którym mówią mieszkańcy, to koszt ok. 100 tys. zł. – Gdybym miał pieniądze, zrobiłbym wszystkim drogi – zapewnił L. Mrożek. Ostatecznie mieszkańcy usłyszeli, że drogę przejedzie równiarka, dodatkowo największe dziury zostaną wypełnione tłuczniem.

Porządzą wsią

Janina Wasilewska była jedyną kandydatką w wyborach na sołtysa. Mieszkańców uprawnionych do głosowania jest 209. Na zebranie przyszło 28. Za kandydaturą dotychczasowej sołtyski głosowało 27 osób, jedna była przeciw.

Do rady sołeckiej zostali zgłoszeni czterej kandydaci – Adrian Wasilewski, Jerzy Rejman, Agnieszka Jasińska i Marzanna Wachulec. Najwięcej głosów zebrał A. Wasilewski (22), przed Jerzym Rejmanem (19). Obie panie dostały po 18 głosów. Ostatecznie M. Wachulec zdecydowała o wycofaniu swojej kandydatury.

Napisz komentarz »