REKLAMA

Kultura, Oświata

Ekologiczni młodzi wędkarze

Opublikowano 22 marca 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Trudne pytania i ograniczony czas. Młodzi adepci wędkarstwa zmierzyli się w finale konkursu wiedzy o ekologi i wędkarstwie.

W poniedziałek (18.03) w siedzibie Okręgu PZW w Zielonej Górze odbył się finał drugiej edycji Okręgowego Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego. Konkurs polegał na wypełnieniu przez zawodnika testu w jak najkrótszym czasie.

W finale rywalizowało 22 laureatów wyłonionych w etapach szkolnych. Najlepszy wynik w finale, tj. 39 punktów na 39 możliwych, uzyskała Klaudia Szczerbata, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubsku, która swój test rozwiązała w 2 minuty i 20 sekund. Drugie miejsce, również z kompletem punktów, ale z gorszym czasem, wywalczył Krzysztof Ksiuk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mierkowie. Trzecie miejsce, także z kompletem punktów, zajął Natan Gondek ze Szkoły Podstawowej w Brodach. Czwarte miejsce z 38 punktami zajął  Konrad Kossek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku. Piąty był  Hubert Tomaszewicz ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu, który zdobył 38 punktów. Szóste miejsce, z liczbą 37 punktów, zajął Bartosz Szymczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku.

Drużynowo najlepszy wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, przed uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świebodzinie i drużyną ze Szkoły Podstawowej w Brodach. 

Każdy otrzymał nagrodę książkową, a szóstka laureatów – nagrody w postaci bonów towarowych o wartości od 600 zł do 100 zł.

Napisz komentarz »