Pasjonaci liderem

Opublikowano 22 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Pasjonaci Żagań wygrali drugi mecz w Żagańskiej Lidze Michała w piłce siatkowej i przewodzą w tabeli.

W piątek, 15 marca, w trzeciej serii spotkań żaganianie stoczyli pasjonujący pojedynek z Tłokami Lubsko – Jasień. Wygrali 3:2 (25:12, 19:25, 25:27, 25:21, 15:7).

Prowadzenie w meczu zmieniało się z seta na set. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia partia, którą Tłoki wygrały na przewagi 27:25. Podrażnieni przegraną seta Pasjonaci wzięli się ostro do roboty i wygrali całe spotkanie 3:2.

W drugim piątkowym spotkaniu Żubry Brzeźnica bez problemów pokonały Wektormedia Junior Żagań. Młodzi chłopcy dzielnie walczyli, niestety musieli uznać wyższość drużyny z Brzeźnicy, przegrywając 0:3. Dodajmy, że Juniorzy z Żagania to młodzież w wieku 14-18 lat. W Lidze Michała uczą się siatkarskiego rzemiosła i zdobywają doświadczenie. Żubry Brzeźnica po łatwym zwycięstwie zajmują drugie miejsce w tabeli, natomiast Juniorzy Wektormedia Żagań po rozegranym pierwszym spotkaniu zajmują ostatnie miejsce.

A już w najbliższy piątek, 22 marca, w żagańskiej Arenie odbędą się kolejne mecze. O godz. 20.00 Tłoki Lubsko – Jasień zmierzą się z Piastem Iłowa, a Wektormedia Junior Żagań – z Pasjonatami Żagań.