REKLAMA

Kultura, Oświata

Gimnazjaliści z sukcesami

Opublikowano 22 marca 2019, autor: jb

Osiemnastu uczniów klas gimnazjalnych z naszego regionu wywalczyło w tym roku dwadzieścia pięć tytułów laureatów konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty.

Tytuł wywalczyli reprezentanci czternastu szkół. Najwięcej, siedem tytułów, zdobyło czworo uczniów Katolickiego Gimnazjum w Żarach. Uczniowie żarskiego Społecznego Gimnazjum w Żarach zdobyli łącznie pięć tytułów.

Tytuł laureata na poziomie wojewódzkim zwalnia gimnazjalistów z obowiązku pisania egzaminu na koniec szkoły, ale tylko z przedmiotu, z którego odnieśli sukces w konkursie.

Jako jedyny w naszym regionie cztery tytuły tylko w tym orku  wywalczył Kacper Galent ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowie.  W tym roku triumfował w konkursach z geografii, historii, matematyki i chemii. Przez to, że tytuły z innych przedmiotów wywalczył także w ubiegłych latach, podczas egzaminu gimnazjalnego będzie musiał pisać tylko egzamin z języka polskiego i angielskiego.

Uczniowie otrzymają swoje wyróżnienia podczas gali w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Gorzowie Wielkopolskim we wtorek, 2.04.

Napisz komentarz »