REKLAMA

Gospodarka

Ciemności w gminie

Opublikowano 22 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

W kolejce na oświetlenie czeka w gminie Brzeźnica kilka wsi. Na ostatniej sesji (13.03.) radni zarzucili wójtowi, że faworyzuje Jabłonów kosztem innych miejscowości.

W tym roku gmina wykona projekty oświetleń tylko dwóch ulic. W Brzeźnicy lampy mają stanąć na części ul. Wędkarskiej, z kolei Chotkowie – na odcinku od krzyżówki w kierunku kościoła i Jelenina.

– Projekt lamp w Brzeźnicy mamy na ukończeniu, ten na Chotków zaczniemy przygotowywać w najbliższym czasie. Na więcej nie mamy pieniędzy. A samo oświetlenie wykonamy w przyszłym roku – mówi wójt gminy, Jerzy Adamowicz. –  Być może, jeszcze w marcu stanie kilka lamp na trasie z Brzeźnicy w kierunku Karczówki. Dostaliśmy też pismo od mieszkańców Jabłonowa, aby doświetlić im odcinek drogi od krzyżówki w stronę Brzeźnicy.

Gdy wójt zapowiedział, że inwestycja w Jabłonowie może trafić do budżetu w przyszłym roku, zdenerwowała się radna Izabela Bendiuł,która wcześniej zgłaszała wniosek o doświetlenie kilku miejsc przy drodze w Karczówce.

– Dlaczego wniosek został odrzucony? – zapytała.

– To taki „ciepły wniosek”. W Jabłonowie od lat dopominają się o te lampy. Może w następnym roku może przyjdzie czas na Karczówkę. W samej Brzeźnicy jest wiele miejsc, które czekają na oświetlenie. Lampy przydałyby się też w Przyborzu – przyznał wójt.

Napisz komentarz »