REKLAMA

Sport

Moczynianka na fali

Opublikowano 22 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Aż osiem goli w dwóch ostatnich meczach sparingowych zaaplikowała rywalom Moczynianka Moczyń.

W sobotę, 16 marca, piłkarze lidera żagańskiej klasy B wygrali z A-klasowym KP Tomaszowo 3:2 (bramki: Piotr Kamiński 2, Konrad Kicyła), by następnego dnia rozgromić rywala ze swojej ligi, Błękitnych Kotowice 5:2 (bramki: Konrad Kicyła, Mateusz Szajer, Michał Drogosz, Jakub Drogosz, Piotr Kamiński).

– Podczas zimowych przygotowań rozegraliśmy sporo sparingów. Cieszą zwłaszcza te, wygrane z drużynami z wyższych lig. Zawodnicy są bogatsi o nowe doświadczenia, są coraz lepsi. W drużynie jest ponad 20 piłkarzy, jest w czym wybierać. Myślę, że ostra rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce wpłynie tylko na plus – mówi Marcin Jankowski, trener żagańskiej drużyny. – Do drużyny dołączył kolejny wychowanek Czarnych Żagań, Przemysław Mastalerz.

Po rundzie jesiennej Moczynianka jest liderem w żagańskiej klasie B. W pierwszej rundzie przegrała tylko raz, z Traperem w Chichach. I właśnie z nim, 31 marca, zagra rewanżowy mecz na żagańskiej Arenie, inaugurując tym samym rozgrywki wiosenne.

– Wiosna będzie trudniejsza, bo każdy będzie chciał wygrać lub przynajmniej urwać punkty liderowi – dodaje szkoleniowiec Moczynianki. – Nas interesuje tylko awans do klasy A. 

Napisz komentarz »