REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Carrefour zamiast Tesco?

Opublikowano 15 marca 2019, autor: bj

Skrócili godziny otwarcia, zmniejszyli powierzchnię sprzedaży, ograniczyli asortyment. Teraz krążą informacje, że zamiast Tesco w Żarach ma powstać Carrefour.

 Pracownicy największego żarskiego marketu przyznają, że często od klientów słyszą takie pytania. Wiadomo na pewno, że brytyjska sieć Tesco w Polsce zamyka 32 sklepy.

Klienci żarskiego marketu pytają pracowników, czy i u nas marka nie zniknie. Bo słyszeli, że zamiast Tesco pojawi się szyld francuskiego Carrefoura. Obie firmy podpisały w ubiegłym roku umowę o współpracy. Zgodnie z deklaracjami, ma ona wzmocnić pozycję firm wobec dostawców, pozwolić negocjować niższe ceny, co z kolei ma wspomóc walkę z dyskontami, m.in. Lidlem i Aldi.

Tymczasem w Piotrkowie Trybunalskim doszło do sytuacji, gdzie w miejsce Tesco pojawił się sklep właśnie francuskiej sieci. Czy podobnie będzie w Żarach? Do pracowników sklepu takie informacje nie docierają.

Centrala sieci zaprzecza.

– O planach dotyczących zamknięć nierentownych sklepów informowaliśmy, publikując listę sklepów, które zakończą działalność. Na tej liście nie ma placówki w Żarach. Nie przewidujemy zmian w jej funkcjonowaniu – informuje Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco.

Napisz komentarz »