REKLAMA

Kronika policyjna

Pościg za bmw

Opublikowano 15 marca 2019, autor: bj

Po narkotykach, z wyrokiem i kradzionym luksusowym bmw pędził z Niemiec 41-letni kierowca. Za nim niemieccy policjanci, polsko-niemiecki patrol i mundurowi z Żar.

Kierowca czarnego bmw nie zatrzymał się (przed godz.11, 13.03.) do kontroli w Niemczech. Pościg za zachodnią stroną Nysy Łużyckiej prowadzony już był od ok. 30 km. Bmw nie zatrzymało się do kolejnej kontroli niemieckiego patrolu.W Zasiekach w pościg ruszył polsko-niemiecki patrol. Kierowca pędził przez miejscowość, nie reagował na migające koguty ani syreny. Ominął radiowóz, pędząc w kierunku Brodów. W pewnym momencie docisnął gaz do dechy i odskoczył policjantom. Porzucił samochód przy lesie, na drodze w rejonie Wiciny i uciekał pieszo przez pola. Ekipa pościgowa, jadąc drogą, z oddali zauważyła pędzącego przez łąkę mężczyznę. Pobiegli za nim. Próbował ukryć się przed nimi w głębokim rowie.

Po zatrzymaniu okazało się, że bmw 7, którym jechał, został tego samego dnia skradziony w bawarskim Obernburg an Main. Jego wartość to minimum 60 tys. euro.

Zatrzymany mężczyzna to 41-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, poszukiwany do odbycia półtorarocznej odsiadki. Był pod wpływem metamfetaminy.

Napisz komentarz »