REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Wypadek po narkotykach

Opublikowano 15 marca 2019, autor: bj

Pędził wąską drogą, był pod wpływem narkotyków. Poszedł na czołówkę z busem. Ze złamaną nogą i rozbitą głową trafił do żarskiego szpitala.

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałkowe (11.03.) popołudnie na trasie Drzeniów-Grabów (gm. Tuplice). Informacja o zderzeniu hondy z dostawczym busem marki mercedes dotarła do dyżurnego straży pożarnej.

– Na miejsce akcji pojechały zastępy z Lubska oraz Tuplic – informuje sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach. Na miejscu ratownicy zastali kierowcę busa poza pojazdem i drugiego, uwięzionego w hondzie.

Jak się okazało, 28-letni kierowca hondy jadący w stronę Drzeniowa prawdopodobnie jechał za szybko. Wpadł w poślizg, nie opanował samochodu i wypadł na łuku drogi na lewy pas. Wówczas uderzył w prawidłowo jadącego busa marki mercedes, za kółkiem którego siedział obywatel Ukrainy. Nieoficjalnie wiadomo, że 28-latek jechał bez zapiętych pasów i rozbił głowę o szybę.

Po prochach i z prochami

– Obaj kierowcy byli trzeźwi, ale przeprowadzony test wykazał, że 28-letni mieszkaniec powiatu żarskiego jest pod wpływem metamfetaminy. Została mu pobrana krew do badań – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim białe kryształki, które również zostaną przebadane w laboratorium policyjnym.

Karetka pogotowia zabrała go na SOR 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

Ukrainiec wyszedł z wypadku bez większych obrażeń.

Droga była całkowicie zablokowana. Akcja strażaków trwała niemal półtorej godziny.

Sprawą wypadku zajmuje się żarska policja.

Napisz komentarz »