REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Woda leje się z ulicy

Opublikowano 15 marca 2019, autor: jb

– Muszę wzywać straż pożarną, bo studzienka z ulicy zalewa mi dom. Jak długo jeszcze da się tak wytrzymać ? – żali się Ewa Kaczmarczyk z Gozdnicy.

Pani Ewa mieszka przy ul. Młyńskiej w jedynym budynku naprzeciwko szkoły.

– Kałuża pod domem to jest mało powiedziane. Woda jest na całej szerokości ulicy. Po deszczu po prostu nie spływa do studzienki, tylko stoi i zalewa mi dom – mówi pani Ewa.

Ostatni raz strażaków do pompowania wody wzywała w sobotę, 9.03.

– Nigdzie się nie mogę doprosić pomocy. Gdyby woda z mojego domu podmywała ulicę, od razu kazaliby mi to naprawić. Napisałam do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, żeby mi wskazali, kto odpowiada za studzienki w drogach, bo już mam dosyć – dodaje kobieta.

Ulica Młyńska jest powiatowa, a system kanalizacji burzowej należy do miasta.

– My wiemy, że system jest sprawny. Winna jest zapchana studzienka, którą administruje starostwo. Nam nie wolno jej naprawiać, bo zabrania tego prawo. Poprosiłem w starostwie o przyspieszenie tej naprawy, bo rozumiem niezadowolenie naszej mieszkanki – mówi burmistrz Krzysztof Jarosz.

– Zwykłe czyszczenie tej studzienki nie pomaga. Problemem były m.in. liście z drzew, które ją zapychały. Drzew już nie ma, a studzienka dalej prawidłowo nie pobiera wody. Nie jesteśmy w stanie tego naprawić sami. Ściągniemy do tego fachowców, ja tam osobiście pojadę, żeby ocenić, czy rzeczywiście nie da się tego zrobić szybciej – obiecuje starosta Henryk Janowicz.

– Obym tylko do tego czasu nie musiała wzywać po raz kolejny straży, bo synoptycy prawie codziennie przewidują deszcz – kwituje pani Ewa.

Napisz komentarz »