REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Po co ten PSZOK?

Opublikowano 15 marca 2019, autor: jb

– Już się nie dziwię, dlaczego tyle śmieci jest w lesie – mówi Krzysztof Świderski z Konina Żagańskiego, który chciał oddać stare sprzęty do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Iłowej, ale mu się to nie udało.

– Miałem do oddania telewizor, plastikowe części z obudowy kosiarki, opony. Telewizora nie przyjęli, bo miał odłamaną obudowę. Nowego bym przecież nie wyrzucał. Plastiki z kosiarki pan poradził mi połamać i wrzucić do kubła na śmieci. Opony okazały się za szerokie. Udało mi się zostawić tylko fotel. To do czego służy ten PSZOK? – pyta K. Świderski.

Za pozbycie się śmieci musiał zapłacić.

– Zamówiłem kontener na wywóz śmieci od razu do składowiska. Kosztowało mnie to 500 zł, 100 zł za każdy metr kwadratowy. Wcale się nie dziwię, że ludzie wywalają śmieci, gdzie popadnie, skoro nie są przyjmowane w miejscach do tego wyznaczonych – kwituje.

Wyjaśnią

PSZOK w Iłowej jest przy ul. Żagańskiej za oczyszczalnią ścieków. Podlega pod Urząd Miasta.

– PSZOK obsługuje i prowadzi firma, która na terenie gminy odbiera śmieci („Zachód” – przyt. red.). Mieliśmy już zgłoszenia od osób, które chciały oddać tam śmieci, a nie zostały one przyjęte. Będziemy rozmawiać z firmą o tych sytuacjach – mówi Magdalena Grzywaczyk, kierownik referatu ochrony środowiska Urzędu Miasta. – Gdyby ktoś znów miał problem z oddaniem śmieci, prosimy o zgłaszanie tego w Urzędzie Miasta, żebyśmy mogli zareagować – dodaje.

Zgłaszać się można osobiście w Urzędzie Miasta lub dzwoniąc na numer telefonu 68 368 14 11.

Napisz komentarz »