REKLAMA

Wasze sprawy

Widziałeś? Zadzwoń

Opublikowano 15 marca 2019, autor: jb

– Dziękuję za pomoc osobom, które się mną opiekowały i poszukuję świadków wypadku – mówi Janina Żyłka (78 l.) z Żagania

Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Szprotawskiej w Żaganiu w poniedziałek, 29.10. ubiegłego roku, około godziny 10:30.

– Jak co poniedziałek szłam na próbę wokalną zespołu Pod Różą, który działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Szłam od strony sądu do Pałacu Książęcego. Przechodziłam przez pasy i gdy miałam już schodzić uderzyło we mnie auto. Odrzuciło mnie jakieś cztery metry dalej – mówi pani Janina. 

Kobieta po wypadku została przewieziona do szpitala na obserwację.

– Samego uderzenia nie pamiętam. Widziałam tylko duży, ciemny samochód. Mocno jednak odczułam uderzenie w prawy bok, całą lewą stronę miałam mocno stłuczoną. Na samych lekarzy i zastrzyki wydałam około tysiąca złotych, że już nie wspomnę o tym, że samo uszkodzenie zegarka, płaszcza i okularów to koszt około 1 tys. 300 zł. Utrata zdrowia jest jednak gorsza. Do tej pory czekam na operację kolana, mam zawroty głowy, lęki w nocy. Boję się jeździć samochodem, choć mam prawo jazdy od lat – przyznaje J. Żyłka. – Choć kierowca nigdy nie ze mną nie rozmawiał, wiem, że został ukarany mandatem. Dziękuję osobom, które się mną opiekowały, nakrywały kocem i rozmawiały ze mną do czasu przyjazdu karetki. Jeżeli ktoś był świadkiem tego potrącenia, proszę o kontakt. Także pana Piotra, który ze mną wtedy rozmawiał, a pamiętam tylko jego imię – mówi J. Żyłka.

Z panią Janiną można kontaktować się pod numerem tel. 517 124 463.

Napisz komentarz »