REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Nie siedź w domu!

Opublikowano 15 marca 2019, autor: jb

Wszyscy seniorzy z gminy wiejskiej Żagań mogą przychodzić już na zajęcia w Klubie Seniora w Tomaszowie.

Dla seniorów wydzielono i wyremontowano dwa pomieszczenia obok siedziby sołtysa przy świetlicy. Do dyspozycji jest komputer z drukarką, maszyna do szycia, rowerek stacjonarny, orbitrek. Drugi pokój połączony jest z aneksem kuchennym i częścią telewizyjną z wygodnymi fotelami.

Na spotkania wyznaczono trzy dni w tygodniu: wtorek, środę i czwartek.

– Na razie w godzinach y od 10:00 do 14:00, jeżeli sami seniorzy będą chcieli inne godziny, to wyznaczymy je wspólnie – mówi Agnieszka Nowak, która prowadzi zajęcia dla seniorów. – Do tej pory na zajęcia przychodzą mieszkańcy Tomaszowa, ale wszyscy seniorzy z gminy powinni wiedzieć, że to są zajęcia dla nich wszystkich. Nie trzeba też przychodzić na pełne cztery godziny, jeżeli ktoś ma czas na tylko godzinę dziennie to też zapraszamy – dodaje.

Na razie seniorzy spędzają czas głównie na wspólnych rozmowach, grach planszowych, oglądaniu telewizji. Ale planów organizacji zajęć jest sporo.

– Mówiliśmy tu już o wieczorkach filmowych, warsztatach wielkanocnych, możemy wyjść na spacer, planowane są wycieczki – wymienia A. Nowak. 

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

– Jak z mężem sami w domu gramy w szachy, to nie ma takiej przyjemności. Możemy najwyżej porozmawiać o tym, czy zupa już ugotowana, a tutaj od razu jest weselej, nawet jeżeli dalej gramy w szachy – mówi Janina Tomaszyk.

– W domu siedziałabym sama, a tutaj mogę przyjść chociażby po to, żeby się nagadać. Wszyscy chyba wiedzą, że kobieta zadowolona jest najbardziej wtedy, jak może się nagadać – dodaje ze śmiechem Elżbieta Zawadzka. – Umiem robić na drutach, mam dużo książek, jak ktoś będzie chciał, mogę go nauczyć.

Napisz komentarz »