Boksowali po tajsku

Opublikowano 15 marca 2019, autor: hakma

Zawodnicy Żarskiego Klubu Sportów walki wywalczyli 10 medali w Mistrzostwach Polski Dzieci i Kadetów, jakie dobyły się w sobotę, 9 marca, w hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach.

W mistrzostwach wystartowało ponad 100 zawodników z 16 klubów z Polski, między innymi z Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi, Kielc, Kalisza, Opola, Bielska, Tarnowa, a także z Lubska, Żar oraz z Bremen z Niemiec. Walki były bardzo zacięte i często losy medalu ważyły się do końcowego gongu.

Spośród żarskich zawodników Laura Derej i Bartosz Kula zdobyli złote medale, Klaudia Kukuła – dwa srebrne, Oskar Bielecki, Kamil Janik, Kuba Miciak wywalczyli srebro, a brązowe medale padły łupem Szymona Sochy i Dawida Dobielskiego.

W konkurencjach na macie Szymon Socha stanął na najwyższym stopniu podium, a Bartosz Kula zajął 3. pozycję. Remigiusz Dobielski wywalczył 3. miejsce w Wai Khru.

Żarski Klub Sportów Walki w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski zajął 1. miejsce, broniąc tytułu sprzed roku, a L.Derej została najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski wśród kadetów.