REKLAMA

Gospodarka

Kasa wciąż potrzebna

Opublikowano 15 marca 2019, autor: bj

2 mln 300 tys. zł z powiatowej kasy popłynie do Szpitala na Wyspie w Żarach. Pierwszy milion już tam trafił.

Kolejna transza pieniędzy z budżetu Starostwa Powiatowego trafi do Szpitala na Wyspie. Chodzi o kwotę 2 mln 300 tys. zł, która tym samym podniesie kapitał zakładowy spółki. Na konto szpitala już trafił 1 mln zł.

– Pieniądze pójdą na piąty, ostatni etap rozbudowy – informuje Jolanta Dankiewicz, prezeska szpitala.

Do soboty, 9.03., firmy chcące podjąć się prac, składały oferty w ogłoszonym przez szpital przetargu. Był podzielony na dwa zadania. Pierwsze to roboty wykończeniowe, czyli m.in. układanie płytek, malowanie, położenie podłóg, montaż paneli nad łóżkami szpitalnymi, podłączenie gazów medycznych, itp. Drugie to utwardzenie drogi wokół budynku i drogi dojazdowej.

Pierwszego zadania chciała się podjąć firma Janbud. Swoje wynagrodzenie obliczyła na ponad 2 mln 60 tys. zł. Na ten cel szpital zamierzał przeznaczyć niespełna półtora miliona.

– Dlatego, niestety, ten przetarg musimy unieważnić i będziemy go na nowo ogłaszać – zastrzega J. Dankiewicz.

Remont nie, droga tak

Lepiej poszło z drogą. Tu wpłynęły trzy oferty. Najniższa, złożona przez firmę EW-OL sc., opiewa na kwotę prawie 208 tys. zł. Szpital w swoim budżecie zaplanował na ten cel prawie 257 tys. zł.

– To jest jakaś oszczędność, ale niestety pieniędzy wciąż jest za mało. Do powiatu wnioskowaliśmy o 3 mln z. Z kolei miasto miało przekazać 1 mln zł, a skończyło się na 350 tys. zł – wylicza J. Dankiewicz.

Budynek jest już częściowo wykończony. Parter, gdzie będzie mieścić się laboratorium, pracowania tomografii komputerowej, endoskopowa, usg i apteka szpitalna, czeka już tylko na zakup mebli.

Napisz komentarz »