REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Włam po używki

Opublikowano 15 marca 2019, autor: bj

Włamali się we trzech do pawilonu PSS w Lubsku. Ukradli alkohol i papierosy. Policjanci trefny towar namierzyli w mieszkaniu jednego z nich.

Informacja o włamaniu do sklepu PSS Społem przy ul. Robotniczej w Lubsku dotarła do dyżurnego komisariatu tuż przed godz. 3 rano w piątek, 08.03. Na miejsce pojechał patrol i dochodzeniowcy. Policjanci dostrzegli, że sprawcy próbowali dostać się do budynku od tyłu, uszkadzając zamek w drzwiach. Bez powodzenia. Dlatego wybili szybę w drzwiach wejściowych na frontowej ścianie budynku. Wdarli się do sklepu i wyładowali torby alkoholem i papierosami. Towar wart był ok. 1 tys. zł.

Mundurowym udało się wytypować przestępców. Dowiedzieli się, że podejrzani w tej sprawie to 18, 16 i 15-letni mieszkańcy Lubska. W domu najstarszego funkcjonariusze znaleźli fanty. Chłopak został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Jego sprawą zajmie się sąd. Natomiast wkrótce wyszło na jaw, że pozostali uciekli z młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Nieletni, którzy poszukiwani byli nakazami doprowadzenia, trafią tam z powrotem. Nimi z kolei zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Dorosłemu włamywaczowi grozi nawet 10-letnia odsiadka.

Napisz komentarz »