REKLAMA

Kultura, Oświata

Czarowali słowem

Opublikowano 15 marca 2019, autor: jb

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej było gospodarzem powiatowych eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego Pro Arte 2019 (poniedziałek, 11.03.).

Jury wysłuchało recytacji 55 uczestników konkursu. Do etapu wojewódzkiego konkursu dostali się: w kategorii uczniów klas I-III podstawówki: Katarzyna Basiak (SP nr 7 w Żaganiu), Diana Kuzmenko (SP w Iłowej), Emilia Chrustowska (SP w Bożnowie); w kategorii klas IV-VI na kolejny etap pojadą: Wiktoria Kargol (SP w Iłowej), Martyna Bielewicz (SP nr 4 w Żaganiu), Julia Nieradka (SP w Tomaszowie); spośród uczniów w klasach VII-VII i 3 gimnazjalnej awans otrzymali: Dominika Miętek (SP nr 7 w Żaganiu), Zofia Stelmach (SP nr 1 w Szprotawie), Kamila Krupa (SP nr 2 w Szprotawie). Laureaci pojadą na etap wojewódzki w Międzyrzeczu (25-29.03.).

Wyróżnienia w powiatowym konkursie z klas I-III otrzymali: Nikola Załęcka (SP w Siecieborzycach), Marceli Hasiej (SP nr 7 w Żaganiu), Natalia Waga ( SP w Iłowej); w klasach IV-VI: Julia Kulas (SP w Iłowej), Szymon Stelmasik (SP nr 4 w Żaganiu), Amelia Bargielska (SP w Długiem), Paulina Grzebielska (SP w Gościeszowicach); w klasach VII-VII i gimnazjalnej: Daniel Janusz (SP w Brzeźnicy), Brian Stelmasik (SP nr 4 w Żaganiu), Agata Bachmatiuk, Bartosz Michta (oboje SP w Przecławiu).

Napisz komentarz »