Postraszyli faworyta

Opublikowano 15 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dzielnie walczyli żagańscy siatkarze w drugiej rundzie play – off II ligi. Faworyt, Aqua – Zdrój Wałbrzych, okazał się za silny dla „wojskowych” i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzi 2:0.

W miniony weekend (9-10. 03.) WKS Sobieski grał dwukrotnie w Wałbrzychu. Czwarta drużyna rundy zasadniczej wysoko postawiła poprzeczkę liderowi. „Wojskowi” bardzo blisko wygranej byli w pierwszym meczu, przegranym dopiero w tie – breaku, 2:3 (19:25, 14:25, 25:17, 31:29, 8:15). Wałbrzyszanie od samego początku grali pewnie i wydawało się, że po dwóch wysoko wygranych setach, zakończą rywalizację na 3:0. Nic z tego. W trzecim secie drugi bieg włączyli żaganianie, pewnie wygrywając tę partię do 17. Heroiczna walka rozgorzała w czwartym secie, wygranym przez Sobieskiego 31:29. Faworyt z Wałbrzycha nie potrafił  wykorzystać piłki meczowej. Podopieczni Mariusza Wiktorowicza wykorzystali nerwy i nieporadność rywali, doprowadzając do remisu 2:2. Niestety, w tie – breaku już tak dobrze nie zagrali.

W drugim, niedzielnym meczu, Sobieski dzielnie walczył w pierwszym secie. Dopiero przy stanie 17:17 wałbrzyszanie odskoczyli na dwa punkty i prowadzenia nie oddali aż do końca pierwszej partii (22:25). Druga odsłona była bez historii (14:25), ale w trzeciej znowu pazur pokazali żaganianie, wygrywając na przewagi. Przy stanie 24:24 wałbrzyszanie obronili 7 kolejnych piłek setowych. Siatkarski horror trwał aż do stanu 30:30, kiedy Żagań objął prowadzenie i wygrał 30:32. W ostatniej odsłonie trwała walka punkt za punkt. Dopiero przy stanie 17:17 wałbrzyszanie zyskali trzy punkty przewagi. I wygrali cały mecz, 3:1 (25:22, 25:14, 30:32, 25:21).

Teraz rywalizacja do trzech wygranych przenosi się do Żagania. W sobotę, 23 marca, żaganianie podejmą wałbrzyszan w Arenie o godz. 16.00. Jeśli wygrają, czwarty mecz – dzień później, również zagrają o godz. 16.00.