REKLAMA
absolut

Aktualności, Gospodarka

Melina, a nie centrum przesiadkowe

Opublikowano 08 marca 2019, autor: Norbert Królik

Dantejskie sceny dzieją się na wybudowanym za ponad 2 miliony zł centrum przesiadkowym przy ul. Ułańskiej w Żarach. Zamiast miejsca do oczekiwania dla podróżujących powstała melina z ławkami do spania i załatwiania potrzeb fizjologicznych. – Gdzie jest burmistrz, straż miejska i policja – pytają mieszkańcy Żar.

To co się dzieje w samym centrum Żar przechodzi wszelkie pojęcie. 

– Zalegające wymiociny, butelki po alkoholu pod ławkami i odsypiający ucztę alkoholową to normalny widok w centrum Żar – oburza się Andrzej Juśko z Żar i dopytuje gdzie jest burmistrz miasta, straż miejska i policja.  

Urzędnicy wydali na budowę kilku wiat ponad 2 mln zł. Zamiast centrum przesiadkowego powstała melina. 

– Ludzie czekający na autobus nawet w czasie deszczu nie mają się gdzie schować, bo ławki są pozajmowane przez śpiących pijanych delikwentów. Do tego wszędzie cuchnące wymiociny. Może pani burmistrz powinna czasem przyjść na przystanek i zobaczyć w jakich warunkach muszą czekać mieszkańcy – dodaje zdenerwowany mieszkaniec. 

– Znamy problem i nasze patrole są tam parę razy dziennie, ale nie jesteśmy w stanie być tam cały czas. To miejsce jest atrakcyjne, bo jest osłonięte od deszczu i wiatru, dlatego osoby bezdomne chętnie tam przebywają – mówi Dariusz Milewski, komendant żarskiej Straży Miejskiej i przyznaje, że zdarzają się tam wykroczenia polegające na piciu alkoholu i akty wandalizmu.

– Jak mamy podstawy prawne to ich wypraszamy. Nasze działanie ma jednak skutek krótkotrwały – dodaje komendant Straży Miejskiej.

komentarz »
  1. Piotr 13 marca 2019 16:10 - Odpowiedź

    Skandalem jest ,ze za te 3 Budy wydano 2 miliony!!!

    Taka kwota to kilka razy wiecej powierzchni z wszelkimi wygodami/kilka toalet etc,

    Sprawa powinna trafic do CBA w szybkim tempie.

Napisz komentarz »