REKLAMA

Komunikacja

Droga patykami naprawiona

Opublikowano 08 marca 2019, autor: bj

Ostry zakręt, opadająca ostro ku krawędzi droga. Podbudowana… gałęziami. Mieszkańcy mówią o wypadkach i błagają o remont.

O drodze biegnącej przez Mirostowice Górne mieszkańcy wsi spokojnie mówić nie mogą. Nierówna, pełna garbów i dziur. W jednym miejscu, na zakręcie przy wiacie przystankowej, dodatkowo z atrakcją, jakiej ze świeczką szukać gdzie indziej. Pytania o tę trasę ludzie kwitują krótko: – To się prosi o pomstę do nieba!

– Na łuku, przy barierce, zapadła się jezdnia i teraz mocno się chyli w dół. Nie tak dawno drogowcy przyjechali i ją naprawili. Patykami! – mówi pani Danuta, mieszkanka najbliższej okolicy. Faktycznie, tuż nad powierzchnią wystają drewniane kije.

– Nie tak dawno doszło tam do wypadku. Kierowca busa dosłownie zsunął się po tym uskoku. Na barierze się zatrzymał. To bardzo niebezpieczne miejsce – opowiada pani Danuta, która widziała to na własne oczy.

Najpierw Mirostowice

Po ostatniej sesji Rady Powiatu mieszkańcy mogą liczyć na wyczekiwaną od lat  naprawę.

– W bardzo złym stanie w powiecie jest 10 dróg. Najgorsze to ul. Kilińskiego w Lubsku, Gręzawa-Nowa Rola, w Tuplicach i Górce. Ale tę w Mirostowicach Górnych wymieniłabym w tym zestawieniu na pierwszym miejscu – mówiła radnym Joanna Rączkowska-Manaj, naczelniczka wydziału komunikacji, transportu i dróg ze starostwa.

Rada Powiatu przyjęła zmianę uchwały budżetowej w wysokości 800 tys. zł. Naprawa drogi w Mirostowicach Górnych pochłonie lwią część tej kwoty, bo na 5-kilometrowy odcinek potrzeba ponad 750 tys. zł. Remont obejmie naprawę wybojów i obłamanych krawędzi, uszczelnienie pęknięć i wypełnienie ubytków. Termin wykonania prac to połowa lipca.

Napisz komentarz »