REKLAMA

Sport

Najlepsi sportowcy

Opublikowano 08 marca 2019, autor: hakma

Uczniowie i nauczyciele Społecznego Gimnazjum i Liceum w Żarach bawili się na dorocznym balu sportowca (5.03.).

To już dziewiętnasta edycja w gimnazjum i dwudziesta szósta w liceum plebiscytu na najpopularniejszego sportowca. W tym roku po raz ostatni przeprowadzono plebiscyt w takiej formule.

Do tytułu nominowano 65 uczniów, 30 dziewczyn i 35 chłopców. W ubiegłym roku wygrał Maciej Onuchowski w gimnazjum, a w liceum – Michał Kępiński. Okazało się, że i w tym roku Maciek, który trenuje lekkoatletykę w żarskim Agrosie, nie miał sobie równych i ponownie został posiadaczem statuetki najpopularniejszego sportowca.

– Wygrana po raz drugi to docenienie mojego wysiłku. Pochodzę z rodziny sportowców i u mnie sport zawsze był obecny w domu. Jestem genetyczne obciążony – śmiał się po wręczeniu statuetki szczęśliwy M. Onuchowski.

Oskar Wołoch, który zajął drugie miejsce, to znany szachista, ale to nie jedyny sport, jaki uprawia. Z powodzeniem próbuje swoich sił jako bokser w Żarskim Klubie Sportów Walki.

– Cieszę się bardzo z wyróżnienia – mówił po gali laureat. – Szachy to nie jest popularna dyscyplina, więc naprawdę jestem zaskoczony wyróżnieniem.

Najlepsza dziesiątka tegorocznego plebiscytu to: Maciek Onuchowski, Oskar Wołoch, Radosław Paś, Jakub Kochut, Weronika Lech, Aleksandra Kukuć, Bruno Stepa, Bartosz Skrzybski, Julia Żabska i Vanessa Spichała.

Napisz komentarz »