REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Duda patronem CKZiU?

Opublikowano 08 marca 2019, autor: Norbert Królik

To się nazywa poprawność polityczna. Wystarczyła jedna wizyta prezydenta Dudy w Żarach i druga na poligonie w Żaganiu, żeby żarskie szkoły otrzymywały jego imię?

CKZiU w Żarach im. Andrzeja Dudy – taka nazwa żarskiej szkoły pojawia się, gdy wpisujemy ją w wyszukiwarkę internetową Google. 

– Dzwonią do mnie byli nauczyciele i pytają, czy już upadliśmy na głowę, że takiego patrona dla szkoły wymyśliliśmy – mówi Robert Nowaczyński, dyrektor CKZiU. 

Do tej pory Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach miało imię Komisji Edukacji Narodowej. Co się stało, że szkoła jest im. Andrzeja Dudy?

– To jest akcja hakerów. Nie wiem, jak się tego pozbyć. Rozmawiałem z informatykami i mówili mi, że nie ma możliwości usunięcia tego. Zgłaszałem to na policję, informowałem Google i nic – mówi bezradny Robert Nowaczyński, dyrektor CKZiU.

– Jeżeli ktoś wie, jak to zmienić, to proszę o pomoc – dodaje dyrektor

Osobiście wyjaśni

Zmianą nazwy nie są zaskoczeni w żarskim starostwie.

– Dyrektor szkoły zgłaszał do nas tę sprawę. Nic nie wiem o faktycznym zapotrzebowaniu na taką zmianę – mówi Małgorzata Issel, wicestarosta żarski.

Problem w tym, że coraz częściej nazwa szkoły z patronem Andrzejem Dudą pojawia się nawet w oficjalnych dokumentach. Wczoraj (7.03) w CKZiU odbywał się egzamin teoretyczny sędziów piłkarskich zorganizowany przez Lubuskie Kolegium Sędziów. W programie rozesłanym uczestnikom egzaminu Paweł Horożaniecki, przewodniczący podkolegium żarsko-żagańskiego, napisał, że o godz. 17.45 będzie przyjazd uczestników do CKZiU im. Andrzeja Dudy w Żarach ul. Parkowa 9.

– Paweł to absolwent naszej szkoły, więc jak go spotkam, to osobiście mu wyjaśnię, kto jest patronem szkoły – zapowiada R. Nowaczyński.

Napisz komentarz »