REKLAMA

Kultura, Oświata

Charytatywna zumba

Opublikowano 08 marca 2019, autor: mk

W Szkole Podstawowej w Łęknicy odbył się charytatywny maraton zumby (2.03.). Dzięki datkom i sprzedanym cegiełkom udało się zebrać 7 tys. 687 zł.

– Pieniądze były zbierane na pracownika szkoły, pana Leszka Magierskiego. Chcieliśmy również wesprzeć pana Jana Otto, niestety nie zdążyliśmy, zmarł walcząc z chorobą – mówi Julita Jamza-Szik, organizatorka maratonu i nauczycielka w SP w Łęknicy. – Obaj zmagali się z rakiem. Pan Leszek przebywa w szpitalu na naświetlaniach. Dochód z maratonu zostanie przekazany dla pana Leszka na leczenie, część pieniędzy trafi do wdowy po panu Janku. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację i przeprowadzenie maratonu zrobiły to bezpłatnie – mówi.

W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Zarówno dorosłych, jak i dzieci. Starsi uczestniczyli w 3-godzinnym maratonie zumby. Dzieci również mogły spróbować swoich sił. A komu było mało, mógł także poćwiczyć w siłowni przygotowanej na szkolnym korytarzu. Dzieci mogły pomalować sobie twarze, a dla wszystkich były świeżo wyciskane soki i pyszne ciasto.

Napisz komentarz »