REKLAMA

Sport

13 goli Sprotavii

Opublikowano 08 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Aż 13 goli strzelili czwartoligowcy Sprotavii Szprotawa w kolejnym sparingu, rozegranym podczas przygotowań do ligi.

 Sobotni rywal Sprotavii (2.03.) na żagańskiej Arenie – LZS Łaziska (jeleniogórska klasa A) nie był zbyt wymagającym. Podopieczni Michała Sucharka wygrali 13:2, urządzając sobie niezły festiwal strzelecki. Gole dla szprotawian zdobyli: Bartosz Olejniczak 4, Sebastian Stankiewicz 2,  Patryk Moczała 2, Maciej Brzeźniak 2, Bartosz Tkacz, Aksel Augustyniak i grający trener, Michał Sucharek. 

W zespole testowany jest zawodnik Kwisy Trzebów, a także jeden z najlepszych strzelców szprotawskiej i iłowskiej halówki, Patryk Moczała.

– Chcę pomóc drużynie ze Szprotawy w walce o utrzymanie się w IV lidze – mówi nowy napastnik Sprotavii.

 Dodajmy, że Moczała zdobył już gola dla Sprotavii w poprzednim meczu sparingowym, z Promieniem Żary. W sumie, na siedem sparingów, szprotawianie wygrali cztery, zdobywając aż 28 goli! To dobry prognostyk przed inauguracją rundy wiosennej IV ligi (16 marca). Drużyna wydaje się mocniejsza niż jesienią. Do składu Sprotavii, po przerwie wrócił jeden z liderów, a zarazem najlepszy jej strzelec w minionym sezonie, Bartosz Olejniczak. Szprotawian wzmocnili również: Bartosz Tkacz, pomocnik z Arki Nowa Sól oraz Patryk Wanlicht, który ma za sobą występy w TS Przylep oraz Pogoni Przyborów. Z testów w Śląsku Wrocław wrócił również 16-letni napastnik Sebastian Stankiewicz, który wzmocnił linię ataku.

Napisz komentarz »