REKLAMA

Sport

Sobieski bliżej I ligi!

Opublikowano 08 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu odnieśli żagańscy siatkarze pod wodzą nowego trenera. W Miliczu pokonali miejscowy MUKS i awansowali do drugiej rundy play-off II ligi.

„Wojskowi” przeszli drugi z czterech szczebli do awansu do I ligi. W Miliczu WKS Sobieski Żagań wygrał z siatkarzami MUKS Ziemia Milicka 3:1 i w całej serii – 3:0.  Początek trzeciego meczu rywalizacji Żagań – Milicz nie należał do żaganian. Pierwszego seta wygrali miejscowi, 25:22.

– Pierwszą odsłonę przegraliśmy trochę na własne życzenie, może potraktowaliśmy ją jako rozgrzewkę po podróży. Taki zimny prysznic w postaci porażki w tym secie podziałał na gorące głowy zawodników, którzy zaczęli grać koncertowo – mówi Mariusz Wiktorowicz, szkoleniowiec Sobieskiego.

Drugiego seta żaganianie wygrali do 16, w trzecim również wypracowali sobie bezpieczną przewagę, choć w końcówce ją roztrwonili. Ostatecznie wygrali 25:23 i prowadzili w całym meczu 2:1.

– Zaczęliśmy mądrze grać na rozegraniu i w ataku, choć w trzecim secie nastąpiło niepotrzebne rozluźnienie i nerwowa końcówka. Wiedzieliśmy, że w czwartej odsłonie gospodarze postawią wszystko na jedną kartę, zaryzykują mocną zagrywkę. Zbyt dużo błędów popełnili, co moi siatkarze skrzętnie wykorzystali, wygrywając do 19 i cały mecz 3:1 – opowiada Wiktorowicz. – Rywalizację z Miliczem chcieliśmy zakończyć na trzecim meczu, aby lepiej przygotować się do kolejnej rundy play-off. Mówiąc wojskowym żargonem, zadanie zostało wykonane.

Teraz, przed „wojskowymi” o wiele trudniejsze zadanie. W II rundzie play-off ich przeciwnikiem będzie lider rundy zasadniczej, Aqua – Zdrój Wałbrzych. Dwa pierwsze mecze w Wałbrzychu – już w ten weekend  (9-10 marca, gra się do trzech wygranych). Kolejny – w żagańskiej Arenie, 23 marca. Jeśli żadna z drużyn nie wygra trzech spotkań, czwarty pojedynek odbędzie się dzień później, 24 marca, również w Żaganiu. Dodajmy, że zwycięzca tego pojedynku zagra w turnieju półfinałowym o awans do pierwszej ligi (w dniach 5-7 kwietnia). W sumie, licząc pozostałe grupy II ligi, rozegrane zostaną trzy takie turnieje. Z każdego turnieju awansują po dwie najlepsze drużyny, które spotkają się w turnieju finałowym, 24-28 kwietnia. Dwa najlepsze zespoły awansują do pierwszej ligi.

Napisz komentarz »