REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Naczelnik od oświaty

Opublikowano 01 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mariusz Krugły został nowym naczelnikiem wydziału oświaty w żagańskim Urzędzie Miasta.

Do konkursu przystąpiło dwóch kandydatów. Krugły, do tej pory wicedyrektor Szkoły Podstawowej w podżagańskim Tomaszowie i Jerzy Wojnar, były zastępca burmistrza Lubska.

– W ocenie komisji konkursowej, lepiej wypadł pan Krugły, który miał ciekawszy pomysł na zarządzenie żagańskimi szkołami i przedszkolami. Posiada też spore doświadczenie i staż pracy w oświacie – mówi wiceburmistrz Sebastian Kulesza.

M. Krugły od 11 lat był wicedyrektorem szkoły w Tomaszowie, w której pracę jako nauczyciel matematyki zaczynał w 1997 roku. Ma 49 lat, jest ponadto wiceprezesem klubu piłkarskiego w Tomaszowie, a także radnym powiatowym i nieetatowym członkiem zarządu powiatu. Pracę w szkole zakończy 15 marca.

– Przede mną trudny rok, w którym od września wygaszone zostaną ostatnie klasy gimnazjalne i zabraknie godzin dla nauczycieli w żagańskich szkołach. Trzeba będzie im zapewnić miejsca pracy np. w szkołach powiatowych, w porozumieniu ze starostwem – mówi nowy naczelnik wydziału oświaty.

Dodajmy, że stanowisko naczelnika wydziału oświaty nie było obsadzone od 2013 roku, od referendum, w którym odwołano burmistrza i Radę Miasta. Po Zdzisławie Mirskim, przez blisko sześć lat był wakat. W minionej kadencji, sprawami oświaty zajmował się Zbigniew Białkowski, dyrektor departamentu w Urzędzie Miasta.

Nowy naczelnik zarobi ok. 6 tys. zł miesięcznie.

Napisz komentarz »