REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Zielonogórska do remontu. Tylko po co?

Opublikowano 01 marca 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Zielonogórska to jedna z najlepiej utrzymanych ulic w Żarach. Szeroka. Równa. Bez dziur. Mimo to, doczeka się kolejnego remontu. Tymczasem inne drogi w mieście wołają o pomstę do nieba.

Na remont ul. Zielonogórskiej w żarskim budżecie na ten rok zarezerwowano 5 mln 400 tys. zł. W ramach prac wyremontowane będzie również rondo łączące ul. Zielonogórską z aleją Jana Pawła II i ulicą Żabikowską. Projekt zakłada także budowę całkiem nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Zielonogórskiej z ul. Ludową i Drzymały.

Planowany na ten rok remont to, według zapewnień miejskich urzędników, kontynuacja przebudowy, której I etap wykonano w zeszłym roku. Teraz zostaną wybudowane nowe przystanki i chodniki. Powstanie nowe oświetlenie i tereny zielne. Remont zakłada również położenie nowej sieci wodociągowej i deszczowej. Wykonawca zbuduje też przejścia dla pieszych.

Już niedługo

Urzędnicy z Ratusza do 15 marca czekają na oferty firm, które chciałyby się podjąć tego zadania. Maksymalnie w ciągu 30 dni od tego terminu, zostanie podpisana umowa na wykonanie remontu. Prace rozpoczną się niedługo po tym. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Zabytków wydał już pozwolenie na prace remontowe, Starostwo Powiatowe w Żarach również wydało zgodę na prowadzenie prac budowlanych.

Dziura na dziurze

Według mieszkańców, a zwłaszcza kierowców, ul. Zielonogórska na odcinku wyznaczonym do remontu jest w bardzo dobrym stanie. Uważają, że pakowanie w jej remont 5,5 mln zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zwłaszcza że w Żarach są ulice, które zdecydowanie wymagają interwencji. Tymczasem w żarskim planie wydatków na remont ul. Moniuszki i Żabikowskiej na odcinku od placu Konstytucji 3 Maja do ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości zaplanowano 100 tys. zł. Na przebudowę ul. Szymanowskiego i Krótkiej pójdzie łącznie 125 tys. zł, a na remont ulicy Huculskiej i Dolnośląskiej – 179 tys. zł. Oprócz tego, w budżecie zarezerwowano 60 tys. zł na aktualizację projektu modernizacji ulicy Brzoskwiniowej.

Napisz komentarz »