REKLAMA

Wasze sprawy

Zapłacą za żłobek

Opublikowano 01 marca 2019, autor: jb

120 zł miesięcznie będą płacić rodzice, których dzieci chodzą na zajęcia w żłobkach gminy Niegosławice.

Do tej pory udział w zajęciach był bezpłatny. Urzędnicy zdecydowali się na wprowadzenie opłat, argumentując, że rodzice zapisywali dziecko do żłobka, a przyprowadzali je np. raz na trzy miesiące i blokowali miejsce dla innych dzieci.

Przy ustalaniu nowych zasad na sesji w piątek, 22.02, wątpliwości miała radna Joanna Piechocka-Miś.

– Moim zdaniem opłaty lepiej byłoby wprowadzić od nowego roku szkolnego. Skoro dzieci już zaczęły naukę za darmo, to tak powinny ją zakończyć – mówiła.

– W żłobkach nie ma obowiązku nauki, więc nie mówi się o roku szkolnym. Prosiłbym radnych o przyjęcie tej uchwały – odpowiadał wójt Jan Kosiński.

– Regulamin mówi, że opłata 120 zł to 13 procent kosztów utrzymania dziecka. To ile to w zasadzie jest miesięcznie?- dopytywał radny Marek Brzeźniak.

– Utrzymanie jednego dziecka to koszt powyżej 900 zł, składa się na to utrzymanie budynków i pracowników. Dla rodziców organizowaliśmy już zebrania w sprawie opłat, w zdecydowanej większości przyjęli tę decyzję ze zrozumieniem, porównując stawki opłat w sąsiednich gminach – mówiła Katarzyna Wesołowska, dyrektor Zespołu Żłobków w Niegosławicach.

Zmiana w opłatach dotyczy  grup w Przecławiu i w Gościeszowicach. Bez zmian utrzymano stawkę dziennego wyżywienia rzędu 7,50 zł. Opłaty obowiązują od 1 marca.

Napisz komentarz »