Żaranie wyznaczyli nowe granice

Opublikowano 01 marca 2019, autor: hakma

W sobotę, 23 lutego, odbyła się 5. edycja zielonogórskiego Ultramaratonu Nowe Granice. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach ? 103 i 56 km.

Żaranin Stanisław Kuźmiak całą 103-kilometrową trasę pokonał w niewiele ponad 10 godzin. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie 18. miejsca w klasyfikacji OPEN.

Najwięcej żaran wystartowało na dystansie 56 km. Najlepszy indywidualnie okazał się Bartosz Grzegorczyk, który zajął 6. miejsce, a Marcin Rogowski był 9.

Bardzo dobrze wypadły sztafety. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna „4 Żywioły” w składzie: Katarzyna Malinowska-Nguyen, Agnieszka Ostrowska, Ewelina Michnowicz (Gubin) i Edyta Sulikowska (Gubin), które z czasem 8:36:31 uzyskały rekord trasy wśród kobiet. Na 2. miejscu podium stanęły żaranki – „4Girls_Żara” w składzie: Kamila Krzemińska-Bielak, Diana Reguła, Anna Szepczyńska i Marta Wujda.

Świetnie poszło także męskiej sztafecie „Elita San Escobar” w składzie: Mariusz Ficygowski, Paweł Motyl, Artur Stężycki, Łukasz Wojakowski, która zajęła 3. miejsce w klasyfikacji OPEN.

W duathlonie 2-osobowym na dystansie 103 km bardzo dobrze zaprezentował się żaranin Paweł Oszmiańczuk, który razem ze swoim kolegą z Zielonej Góry Adamem Jągowskim zajął 4. miejsce. W tej samej konkurencji Krzysztof Grzegorczyk i Adam Spyra zajęli 15. lokatę, a Paweł Andrzejewicz i Bartosz Gajdemski – 17.