REKLAMA

Samorząd

Sołtysi zbesztali władzę

Opublikowano 01 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dostało się władzom Szprotawy od sołtysów. Burmistrz i radni ucięli im 25 procent funduszu sołeckiego, choć nie we wszystkich wsiach była na to zgoda rad sołeckich.

Burmistrz zadłużonej na ok. 70 mln zł Szprotawy szuka pieniędzy, gdzie popadnie. Szuka, czyli tnie. Teraz przyszła kolej na wsie.

Na piątkowej sesji Rady Miasta (22 lutego) radni uchwalili zmiany w budżecie, m.in. przeniesienie 25 procent pieniędzy, które miały pójść na inwestycje w ramach funduszu sołeckiego dla wsi w gminie Szprotawa, na zakup komputerów dla trzech wiejskich szkół – w Długiem, Siecieborzycach i Lesznie Górnym.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 347

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »