REKLAMA

Aktualności, Polityka

Na razie porządzi sama

Opublikowano 01 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Starej Koperni (gm. Żagań) wybrali nowego sołtysa na zebraniu w poniedziałek, 25 lutego.

Po 12 latach rządzenia wsią Czesław Sadecki postanowił odpocząć i nie ubiegać się o kolejną kadencję. Na nowego sołtysa mieszkańcy zaproponowali dwie panie: Ewę Żegleń i Stefanię Kunicką. Podczas głosowania, okazało się, że ta druga nie może startować w wyborach, bo nie ma stałego meldunku. Prowadząca zebranie sekretarz gminy, Danuta Michalak, ponownie poprosiła mieszkańców o zgłaszanie kandydatur. Ci zaproponowali E. Żegleń oraz Urszulę Rusiecką. Wygrała pierwsza, zdobywając 30 głosów (głosowało 50 mieszkańców).

Członkowie poprzedniej rady sołeckiej nie chcieli kandydować na kolejną, nie było też chętnych wśród zebranych w sali, więc sekretarz gminy postanowiła, że rada zostanie wybrana w innym terminie.

– Nie dziwię się, że nie ma chętnych do rządzenia wsią. Obecnie w Starej Koperni mamy konflikt, społeczeństwo jest podzielone. Niektórzy krytykowali poprzednią radę sołecką i sołtysa, zamiast pomóc, doradzić. Postaram się załagodzić ten spór – mówi nowa sołtys, E. Żegleń, na co dzień zajmująca się domem i dwójką dzieci. – Ktoś sołtysem musiał zostać, więc podjęłam się tego zadania, choć od razu przyznaję, że bez rady sołeckiej nie dam rady.

Napisz komentarz »