REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Amerykanie wylądowali na dachu

Opublikowano 01 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Sześciu Amerykanów zostało rannych w wypadku na drodze krajowej nr 18 w rejonie Trzebienia (w niedzielę, 24 lutego).

Bus z siedmioma amerykańskimi żołnierzami jechał w kierunku Wrocławia. Nagle kierowca stracił panowanie nad autem, po czym dachował.

– Bus wypadł z drogi z nieustalonych na razie przyczyń. Pojazdem podróżowało w kierunku Wrocławia siedmiu Amerykanów. Sześciu z nich zostało rannych, dwóch z nich ciężko – informuje st. sierż. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy KPP Bolesławiec. – Sprawę od policji przejęła Żandarmeria Wojskowa.

 – Dwóch żołnierzy wymagało pilnej pomocy medycznej, ratującej życie. Po opatrzeniu ran i zabezpieczeniu na desce ortopedycznej, zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego, których na miejsce przyjechało sześć – mówi mł. bryg. mgr inż. Andrzej Śliwowski, komendant bolesławieckiej straży pożarnej.

Rannych Amerykanów karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowały do szpitali w Bolesławcu, Żarach i Legnicy.

Dwóch dwudziestolatków trafiło na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Żar.

– Pierwszy z amerykańskich żołnierzy doznał odmy opłucnowej, urazu nogi, stłuczenia barku, łokcia, kciuka i głowy – wymienia Denis Katrin Mrozik, rzecznik 105. Szpitala Wojskowego. –  Po zaopatrzeniu i wykonaniu badań, 20-latek trafił na oddział chirurgii do żagańskiej filii 105. Drugi z amerykańskich żołnierzy trafił na SOR w dużo cięższym stanie. Doznał urazu wielonarządowego, złamania kości czaszki, stłuczenia mózgu, ostrej niewydolności oddechowej i złamania wielu kości. Mimo tak dużych obrażeń, pacjent dobrze rokował.

Rannych odebrali przedstawiciele armii amerykańskiej dwa dni później. W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 lutego), na lotnisku w Babimoście wylądował samolot transportowy C-17 Globemaster, który przetransportował rannych żołnierzy do szpitala w niemieckim Rammstein. 

Napisz komentarz »