REKLAMA

Aktualności, Polityka

Wybrali sołtysów

Opublikowano 01 marca 2019, autor: jb

Bożena Hanczaryk pozostała na stanowisku sołtysa Wymiarek. Mieszkańcy wzięli udział w wyborach w piątek, 22.02., w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki.

B. Hanczaryk była jednyną zgłoszoną kandydatką na sołtysa. Otrzymała 20 głosów, na 21 obecnych osób podczas głosowania. W całej wsi prawo do głosowania ma łącznie 927 mieszkańców. Na nową kadencję powołano też Radę Sołecką, którą tworzą: Ryszard Migała, Jerzy Szczygieł, Piotr Kowalski i Agata Pytel.

Swoje głosy oddali też mieszkańcy pozostałych wsi.

Mieszkańcy Silna Małego na wybory zostali przewiezieni autobusem do GOKiB w Wymiarkach. Na 93 osoby uprawnione do głosowania pojechało 18. Jedynym kandydatem na sołtysa był Tadeusz Rynnik i on został wybrany na kolejną kadencję. Skład Rady Sołeckiej uzupełnili: Bogdan Marcinkiewicz, Katarzyna Drąg, Kamila Pietrzak i Iwona Obrzut.

Zmian na stanowisku sołtysa nie było też w Witoszynie Górnym. Dziesięć głosów otrzymał dotychczasowy sołtys Zbigniew Żabiński. Na jego rywala Zygmunta Reszela oddano 4 głosy. Ze 118 uprawnionych na głosowanie przyszło 15 mieszkańców. Do Rady Sołeckiej wybrano: Teresę Borowczak, Danutę Malik, Henryka Zamkotowicza i Mieczysława Skobelskiego.

Więcej emocji było w Witoszynie Dolnym. Dotychczasowy sołtys Roman Czarkowski nie ubiegał się o piątą kadencję, ale było aż trzech kandydatów. Oddać swój głos przyszło 84 mieszkańców z 516 uprawnionych. Najwięcej głosów otrzymała Magdalena Korytko – 33, na kolejnych miejscach znaleźli się Marek Czarkowski z 29 głosami i Jerzy Chabiniak z 22 głosami. Do Rady Sołeckiej weszły same panie, oprócz sołtyski, są to: Katarzyna Fernezy, Karolina Tkacz, Emilia Zielińska, Genowefa Zielińska.

Napisz komentarz »