REKLAMA

Sport

W ślady Zatorskiego

Opublikowano 01 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Choć ma dopiero 15 lat, już zadebiutował w drugoligowej drużynie seniorów WKS Sobieski Żagań. Piotr Maćków w swojej grze wzoruje się na libero polskiej reprezentacji, Pawle Zatorskim.

Wychowanek drużyny juniorów Sobieskiego został zauważony przez trenera pierwszej drużyny „wojskowych”, Mariusza Wiktorowicza.

– Gdy trener drugoligowców zaprosił mnie na trening z pierwszą drużyną Sobieskiego, szczerze powiem, byłem zaskoczony – przyznaje „Regionalnej”, P. Maćków. – Jestem po dwóch grach z chłopakami, wcale nie czułem się jakoś mocno stremowany. Bardzo chciałbym grać dla Sobieskiego w II lidze, szybko przeskoczyć z drużyny juniorów do seniorów.

Piotrek gra na pozycji libero. Podkreśla, że wzoruje się na mistrzu świata, Pawle Zatorskim.

– Podoba mi się jego styl gry i pewność – dodaje.

A co o Piotrku sądzi po pierwszych treningach Wiktorowicz?

– Piotrek bardzo fajnie wkomponował się w drużynę seniorów. W ogóle nie miał tremy, na parkiecie pokazał fajną technikę i odwagę – chwali 15-latka trener drugoligowców. – Sobieski powinien stawiać na swoich wychowanków, nie wiem, czemu do tej pory nie było przepływu z drużyny juniorów do seniorów. Liczę, że jeśli Piotrek nabierze doświadczenia, będzie miał okazję zadebiutować na drugoligowych parkietach.

Napisz komentarz »