REKLAMA

Sport

Szczypiornistki na fali

Opublikowano 01 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie piłkarki ręczne mają szanse na mistrzostwo ligi lubuskiej. Kolejne swoje mecze rozegrały młodziczki, juniorki młodsze i najmłodsza grupa dziewcząt.

W Lubuskiej Lidze Młodziczek podopieczne Lecha Berenca rozgromiły 31:11 piłkarki Sparty Gubin i są na drugim miejscu w tabeli, po 5. kolejkach. Bramki dla żaganianek zdobyły: Poznańska 9, Mariańczyk 5, Koryga i Staniucha po 4, Kulikowska i Szuber – po 2, Kuleczka, Janas i Strzelecka – po 1.  Sześć punktów więcej ma UKS Jedynka Siódemka Nowa Sól, która pokonała MUKS Lider Świebodzin 44:14, ale ma o jedno rozegrane spotkanie więcej niż żaganianki. 

– Jedynka jest poza zasięgiem, ale również drugie miejsce jest premiowane awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski , więc dalej jesteśmy w grze. Wystarczy wygrać najbliższy mecz, w niedzielę, 3 marca z piłkarkami z Świebodzina – mówi trener młodziczek, Lech Berenc

Początek spotkania w żagańskiej Arenie – godz. 10.00.

Starsze koleżanki żagańskich młodziczek –  prowadzone przez Mariolę Sieńko – są liderkami w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych. W 7. kolejce wręcz zmiotły rywalki z parkietu, wygrywając w Świebodzinie z MUKS-em Lider, 37:19. Bramki dla  Czarnych zdobyły: Idźkiewicz 12, Gabriel 7, Rusikiewicz 6, Cieplicka 4, Mirosław i Sokołowska – po 3, Marciniak i Rybacka  – po 1. Juniorki młodsze są coraz bliżej mistrzostwa ligi i awansu do ćwierćfinałów mistrzostw Polski na szczeblu centralnym.

Z kolei najmłodsza grupa Czarnych, grająca w Lubuskiej Lidze Dziewcząt, uległa w Zielonej Górze 15:20 miejscowemu Spartakusowi (bramki: Sieńko 8, Janas 4, Ptasińska 2, Sztukowska 1). Po 6. kolejkach żaganianki zajmują drugą lokatę, są tuż za UKS-em Spartakus Zielona Góra.

Napisz komentarz »