REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Brudne, głodne i samotne

Opublikowano 22 lutego 2019, autor: jb

Dwa błąkające się szczeniaki w okolicy obwodnicy Żagania zostały znalezione w środę, 20.02.

Pieski zauważyła pani Ewelina.

– Jechaliśmy z moim chłopakiem drogą równoległą do obwodnicy, która idzie od firmy Drinberger w stronę ul. Chrobrego. Pieski zauważyłam przy drodze – relacjonuje kobieta.

Oba pieski to szczeniaki, sunie. -Były w fatalnym stanie, skołtunione, brudne, zapchlone i głodne. Jedna z nich była tak bardzo wystraszona, że nie mogliśmy jej wyjąć spod krzaków. Obie za to miały równiutko obcięte wąsy – mówi pani Ewelina. I dodaje -Przeszukaliśmy okolicę, czy zostały podrzucone w jakimś kartonie albo czy nie ma tam podobnych piesków.

Para sama próbowała znaleźć ich właściciela. -Zdjęcia zwierzaków zamieściliśmy w internecie. Ludzie zgłosili nam numer do potencjalnej właścicielki. Z rozmowy telefonicznej wynikało, że średnio jest zainteresowana odebraniem psów. Odwieźliśmy je do schroniska w Żarach. Mamy nadzieję, że znajdą nowych, odpowiedzialnych właścicieli. Sami kolejnych zwierząt nie możemy już przygarnąć, a wiem, że tam dostaną właściwą opiekę. Jeżeli ktoś jest zainteresowany ich adopcją, w żarskim schronisku powinien pytać o nie – mówi pani Ewelina.

Napisz komentarz »