REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Módlcie się za Olusia

Opublikowano 22 lutego 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Mały bohater przeszedł już kilka chemii. Znalazł się dla niego dawca, od którego mógłby przyjąć przeszczep szpiku. Niestety. Z dnia na dzień stan Olusia Samuel się pogorszył.

Przypomnijmy – 19-miesięczny Oluś z Żar zmaga się z poważną chorobą. Ten mały bohater choruje na białaczkę monocytową słabo zróżnicowaną, która jest jednym z rodzajów białaczki szpikowej. Białaczka atakuje komórki szpiku kostnego. Oluś choruje na ostrą odmianę, co oznacza, że trudno rozpoznać, jaki rodzaj komórek jest zmieniony przez nowotwór. Chłopczyk jest bardzo dzielny. Większość swojego życia spędził we wrocławskiej klinice.

Zaczęło się niewinnie

Chłopczykowi najpierw spuchła stópka, rodzice zabrali go na badania. Lekarze od razu skierowali go na badania krwi. Następnego dnia obudził się ze spuchniętym oczkiem. Lekarze najpierw myśleli, że to uczulenie po ukąszeniu owada. Były to pierwsze dni lata. Oluś, aby móc zakwalifikować się do przeszczepu, musiał przyjąć bardzo drogi lek – Mylotarg. Jego koszt to 40 tys. zł za ampułkę.

Było lepiej

Po kosztownej terapii, stan Olusia się ustabilizował. Chłopczyk zakończył cykl chemii, znalazł się też odpowiedni dawca, od którego mógłby przyjąć przeszczep. Niestety radość rodziców nie trwała długo. Z dnia na dzień stan chłopczyka się pogorszył.

– Wznowa wynika z namnożenia komórek, które były odporne na dotychczasowe leczenie. Oluś jest bardzo dzielny. W środę (red. 20.02) zakończył 1 cykl chemioterapii przed przeszczepem. We wtorek będzie miał punkcję. W czwartek rozpocznie się kolejny cykl chemii. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przeszczep zaplanowany jest na 8 marca. Jedyne, o co mogę teraz prosić, to o modlitwę. Przeszczep jest bardzo ryzykowny. Ale wyczerpaliśmy inne możliwości leczenia – mówi Agnieszka Samuel, mama Olusia.

Przekaż swój 1% podatku Olusiowi:

KRS 86210, cel szczegółowy: Aleksander Samuel,

a także do wpłat na subkonto fundacji:

?Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową?
ul. Ślężna 114s/1, 53-111 Wrocław
nr konta 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
w tytule wpisując „Aleksander Samuel”

Napisz komentarz »