REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Dziurawy dach i kopcący komin

Opublikowano 22 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańska Szkoła Podstawowa nr 1 ma dziurawy dach i stare kosztowne ogrzewanie na węgiel. Jej dyrektorka pożaliła się radnym.

Okazją były „wyjazdowe” obrady radnych z komisji oświaty we wtorek, 19 lutego.

– Zamiast obradować w urzędzie, planujemy takie spotkania w każdej z żagańskiej szkół – zapowiedział przewodniczący komisji, Krzysztof Sieńko. – Chcemy poznać problemy każdej z placówek.

Podczas komisji w Jedynce, dyrektorka Małgorzata Kalinowska pożaliła się radnym, że w kiepskim stanie jest dach szkoły, wielokrotnie łatany i naprawiany. Pokrycie wymaga kompleksowej modernizacji.

– Ten dach ma 118 lat. Poza tym, jesteśmy jedyną szkołą w Żaganiu opalaną węglem – oznajmiła Kalinowska. – Rocznie wydajemy na ogrzewanie 75 tys. zł. Dla porównania, sąsiednia SP nr 2 za ogrzewanie gazowe płaci ok. 50 tys. zł. Kosztują nas też liczne przeglądy kominowe oraz opłata środowiskowa.

Dyrektorka wyliczyła, że zmiana ogrzewania z węglowego na gazowe kosztowałaby ok. 60 tys. zł. Pochwaliła się też inwestycjami – m.in. wymianą rur wodnych i kotła za ok. 20 tys. zł, przez co w szkole jest już cieplej (o problemie z ogrzewaniem pisaliśmy w styczniu w artykule „Marzną w szkole”).

Sieńko zapewnił, że o pilnych remontach w Jedynce będzie rozmawiać z burmistrzem.

Napisz komentarz »