Hart i Red Devils w finale

Opublikowano 22 lutego 2019, autor: hakma

W sobotę, 16 lutego, rozegrano spotkania półfinałowe w Żarskiej Lidze Futsalu.

Najbardziej emocjonującym pojedynkiem był mecz pomiędzy dwukrotnym tryumfatorem rozgrywek Hart Szkło a ekipą Hooligansów. Mecz, czego można było się spodziewać, był bardzo zacięty i wyrównany. Na minutę przed końcem spotkania, 3:2 prowadzili faworyci rozgrywek. Wtedy „Chuligani” wycofali bramkarza, chcąc za wszelką cenę wyrównać i próbować swojej szansy w dogrywce. Postawili wszystko na jedna kartę, zwłaszcza, że Hart miał już 5 fauli na swoim koncie i każde przewinienie skończyłoby się podyktowanie karnego przedłużonego. Gdy na 30 sekund przed końcem został sfaulowany jeden z zawodników Hooligansów, wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki, ale sędziowie nie dopatrzyli sie przewinienia i do piłki dopadł rywal i skierował ją do pustej bramki. Zaraz potem zabrzmiała syrena kończąca mecz i Hart mógł świętować awans do finału, w którym zmierzy się z drużyną Red Devils Katalonia, która nawet nie przebiegła metra w drugim półfinale, ponieważ Libero nie stawiło się na spotkanie. Jak twierdzą sami zawodnicy Libero, rozgrywki ŻLF traktowali jako dodatkową jednostkę treningową i gdy zaczęły się już zajęcia na trawie w macierzystych klubach, stwierdzili, że nie są w stanie zagrać już w ŻLF, zwłaszcza, że ich podstawowi zawodnicy ulegli kontuzjom.

W sobotę, 23 lutego, rozegrane zostaną finały ŻLF. W Pucharze UEFA zagrają Saint Gobain i MMalu, a w Lidze Mistrzów, Hart Szkło i Czerwone Diabły. Ten mecz zostanie rozegrany w pełnym wymiarze z zatrzymywanym czasem.

Wyniki:

MMAlu – Zieloni Drożków 8:5
Sunds Textiles – Saint Gobain 1:7

Hooligans – Hart Szkło 2:4

Red Devils Katalonia – Libero 5:0 (walkower – drużyna Libero nie przystąpiła do meczu)