Piast nadal bez zwycięstwa

Opublikowano 22 lutego 2019, autor: hakma

Piłkarze do rozpoczęcia rundy rewanżowej mają miesiąc i forma, jaką szykują trenerzy i zawodnicy na wiosnę, musi być znakomita, zwłaszcza zespołów, które będą się biły o awans i utrzymanie w swoich klasach.

Lider okręgówki Piast Iłowa przegrał kolejny sparing. Tym razem na wyjeździe zmierzyli się z Apisem Jędrzychowice, przegrywając 3:5, bramki dla iłowian strzelili: Michał Fernezy, Roman Hutyria i Piotr Kleszczyński. Kolejny mecz kontrolny podopieczni Grzegorza Borkowskiego rozegrają 23 lutego (sobota) w Żaganiu z Arką Nowa Sól.

Promień Żary wygrał z Syreną Zbąszynek, 3:1. Bramki dla żaran zdobyli; Marek Wolak, Jakub Nowak i Aleksander Jelski.

Budowlani Lubsko wygrali z Cariną Gubin 2:0. Gubinianie co prawda zagrali składem rezerwowym i na boisku z pierwszej jedenastki był tylko bramkarz, Kaczmarek i dopiero w drugiej połowie trener Miś wpuścił na boisko Pieca, ale lubszczanie zagrali dobre spotkanie i nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa.

Unia Kunice wysoko pokonała Granicę Żarki Wielkie 8:5. Bramki dla Unii strzelili: Denis Matuszewski(4), Piotr Kuś, Mariusz Kościesza, Paweł Karbowski i Michał Godlewicz.

Sparta Grabik przegrała z Relaksem Grabice 0:5. Brak Przemysława Flagi, który leczy kontuzję, był bardzo widoczny. Drużyna po zimowej przerwie ewidentnie jeszcze nie „zaskoczyła”. -Słaby występ pod każdym względem. Oczywiście sytuacje były, kilka kuriozalnych bramek, ale podsumowując dużo nie wymuszonych strat po naszej stronie i taktycznie też dużo do nadrobienia. Widać że fizycznie jeszcze to nie to, co bym chciał, więc trzeba pracować. Wiadomo mecze kontrolne mają swoją specyfikę, ale widać, że zawodnicy też są zniesmaczeni nie tyle wynikiem, ale samą grą. Przed nami jeszcze dużo pracy-podsumował sparing Piotr Makowski, trener Sparty.