REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Podpalił auta, mógł spalić rodzinę!

Opublikowano 22 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Nieustalony jeszcze przez policję mężczyzna podpalił auta na jednej z posesji w podżagańskim Tomaszowie. Spłonęły dwa renault megane.

Podpalacz przeskoczył przez ogrodzenie, na teren prywatnej posesji przy ul. Osiedlowej, w nocy z 16 na 17 lutego. Pod wiatą stały cztery auta. Podpalił jedno z nich, renault megane, po czym przeskoczył przez płot i uciekł. Ogień szybko rozprzestrzenił się na drugie renault. 

– W momencie przyjazdu strażaków, pożar obu aut był już rozwinięty. Jedno spaliło się doszczętnie, w drugim cały przód – mówi st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Od wysokiej temperatury uszkodziły się dwa kolejne auta, seat i opel. Częściowo spaliła się również wiata, pod którą stały auta. Strażacy gasili samochody, jednocześnie schładzając ściany budynku mieszkalnego. Zniszczenia wyceniono na ok. 40 tys. zł.

Akcję podpalacza zarejestrowała kamera.

– Ten człowiek podpalił auto nocą, gdy spaliśmy. W domu było sześć osób, w tym dwójka małych dzieci – mówi Dominik Drozdek,właściciel posesji. – Mogliśmy spłonąć, stracić cały dobytek. Jeśli ktoś rozpozna sprawcę, proszony jest o kontakt z policją. – To jest mała miejscowość, myślę, że ktoś na pewno coś wie. Liczę, że dobrzy ludzie swoimi informacjami pomogą policji w ustaleniu podpalacza.

Napisz komentarz »