REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Bmw na czołówkę

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: Patryk Świtek

28-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn wyjechał na czołówkę. Młoda kobieta trafiła do szpitala. Policja sprawdza, czy kierowca był pod wpływem narkotyków.

Do wypadku doszło w niedzielę (10.02.) przy ul. Szprotawskiej w Kożuchowie. Około 18.00 od strony Cisowa seatem ibizą jechała 20-latka ze Szprotawy. Z centrum Kożuchowa z dużą prędkością nadjechał 28-letni kierowca bmw z powiatu żagańskiego.

– Na skrzyżowaniu ul. Szprotawskiej z ul. Polną z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z seatem – informuje Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

W tył seata uderzyła jeszcze 19-latka jadąca volkswagenem lupo. Na szczęście nic jej się nie stało, ale pozostałych kierowców pogotowie zabrało do szpitala. Poważne obrażenia miała zwłaszcza 20-latka z ibizy. Strażacy musieli rozcinać auto, żeby wydostać ją z wraku. Na miejscu działała OSP Kożuchów i dwa zastępy z Nowej Soli. Akcja nie była łatwa, bo kobieta przewoziła farby, które w wyniku zderzenia rozlały się po całym aucie. Przez 3,5 godziny droga była zablokowana.

Policja zatrzymała 28-latka. To mieszkaniec powiatu żagańskiego. – Najprawdopodobniej kierował po użyciu środków odurzających – mówi J. Sęczkowska. Sprawa zakończy się w sądzie.

Napisz komentarz »