REKLAMA

Komunikacja, Wasze sprawy

Mniej autobusów

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: jb

O tym, że od lutego zmienił się rozkłada jazdy autobusów MZK, przekonali się najszybciej rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Żaganiu, gdy ich dzieci nie miały czym wrócić do domu po ostatniej lekcji.

Od lutego z rozkładów MZK zniknęły darmowe autobusy na terenie Żagania, ale cały rozkład jazdy też zostały skorygowany.

– Jak to jest, że ósma lekcja kończy się o 15:35 a ostatni autobus odjeżdża do centrum o godz. 15:10? To jak dzieci mają wracać do domu po zajęciach? – zgłosił nam jeden z rodziców ucznia z „Czwórki”.

Kolejni niezadowoleni rodzice zgłaszali się też do dyrektora szkoły.

– Rodzice byli po prostu zaskoczeni, bo nikt ich wcześniej nie informował o planowanych zmianach. Już w pierwszych dniach razem z Radą Rodziców wysłaliśmy szereg pism, do prezesa MZK, burmistrza z prośbą o pomoc – przyznaje Piotr Pałac.

Dodatkowy autobus o godz. 15:50 przywrócono do rozkładu po tygodniu.

– Autobusem można wrócić teraz o godz. 15:10 i kolejnym o 15:50. Wszyscy ci, chcą jechać czekają po prostu na świetlicy. Zmiana  była dla nas istotna, bo nasz rejon szkoły sięga nawet ulicy Kolejowej, a to naprawdę spory kawałek do przejścia – dodaje dyrektor.

– Poprosiliśmy prezesa MZK o dostosowanie rozkładu do zakończenia godzin lekcyjnych. Wiemy, że tego nie da się zrobić od ręki, bo wiąże się to  m.in. z rozkładem pracy wszystkich kierowców, pilnowania godzin. Udało się w tydzień. Zaleciliśmy też analizę pozostałych kursów w ciągu dnia – mówi wiceburmistrz Sebastian Kulesza.

Na biurku burmistrza leży już kolejny wniosek o zwiększenie liczby połączeń z Moczynia.

– Nie jest to wniosek od rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, tylko o prostu mieszkańców, którzy chcą więcej połączeń z ul. Wiejskiej. Jesteśmy w trakcie jego analizy – dodaje wiceburmistrz.

komentarze »
 1. Ania 19 lutego 2019 16:55 - Odpowiedź

  Mam propozycję, żeby do końca swojej kadencji Pan Burmistrz i Prezes MZK w drodze do pracy i po pracy korzystali tylko z komunikacji miejskiej.
  Niestety coraz dalej nam do Zielonej Góry i regularnej ekologicznej komunikacji miejskiej.
  Problemem jest komunikacja kolejowa do Warszawy porannym pociągiem do Zielonej Góry. Nie można od wielu lat spowodować wczęsniejszego o 10 minut przyjazdu pociągu z Żagania, żeby zdążyć na pociąg do Warszawy.
  Ale nasza władza chyba nie jeździ pociągami w delegacje.

 2. nina 16 marca 2019 15:56 - Odpowiedź

  Nie Kowal ni Marchewka ni Katarzyniec nie wskrzeszą trupa jakim jest miasto ŻAGAŃ ale obietnic przedwyborczych jest jak pcheł tylko łapać.

 3. SeaGoat 17 marca 2019 11:56 - Odpowiedź

  @nina

  Faktem jest że miasto się wyludnia, „trupem” bym tego miejsca jeszcze nie określił ale wszystko zmierza w takim kierunku.

  Moim zdaniem potencjał turystyczny jest słabo wykorzystany i miasto powinno więcej inwestować w międzynarodową promocję. Trochę poruszam sie po świecie i generalnie każdy słyszał o Wielkiej Ucieczce, ale nikt nie kojarzy tego z Żaganiem.

Napisz komentarz »