REKLAMA

Polityka

Konkurs bez niespodzianki

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: Piotr Piotrowski

Tak jak przewidywaliśmy, nowym naczelnikiem wydziału oświaty i spraw obywatelskich w Urzędzie Miasta w Szprotawie, została Dorota Grzeszczak.

D. Grzeszczak mocno wspierała Mirosława Gąsika, w ubiegłorocznych wyborach na burmistrza, jako liderka szprotawskiego oddziału partii Zieloni.  „Regionalna” pisała o czerwcowej konferencji prasowej, na której jej partia i komitet wyborczy Gąsika zawarli porozumienie o współpracy. Ta współpraca układa się również po wyborach. Gąsik, już jako burmistrz zatrudnił w grudniu ub. r. D. Grzeszczak jako pełnomocnika ds. oświaty. Podkreślał wtedy, że szprotawską oświatą powinna zarządzać „świeża” osoba, spoza układu jego poprzednika. Przez dwa miesiące Grzeszczak zatrudnienie znalazła na umowę zlecenie, za ok. 1,5 tys. zł miesięcznie. W marcu br. będzie miała już etat w Urzędzie Miasta. Za ponad 5 tys. zł na rękę miesięcznie.

Koncepcja i kwalifikacje

Przypomnijmy – stanowisko naczelnika wydziału oświaty i spraw obywatelskich burmistrz Gąsik utworzył w ramach reorganizacji Urzędu Miasta. Do konkursu rozstrzygniętego w piątek, 8 lutego, zgłosiły się dwie osoby: D. Grzeszczak, dyrektor szprotawskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Społecznej Szkoły Podstawowej w Szprotawie oraz Sylwester Chocholski, który od 14 lat kierował wydziałem edukacji i spraw społecznych Urzędu Miasta, do czasu, gdy Gąsik je zlikwidował.

Zdaniem komisji konkursowej, w której zasiadał burmistrz, wizja rozwoju szprotawskiej oświaty wedle D. Grzeszczak była najlepsza.

– Pani Grzeszczak przedstawiła najlepszą koncepcję nowego modelu zarządzania i  prowadzenia placówek oświatowych – informuje Małgorzata Serafin ze szprotawskiego magistratu. – Ponadto liczyły się dodatkowe kwalifikacje, tj. podyplomowe studia i poziom wiedzy merytorycznej. Zatrudnienie  Grzeszczak nastąpi z początkiem marca br. Do tej pory starostwo ogłosi konkurs na nowego dyrektora ZSP w Szprotawie.

Napisz komentarz »