REKLAMA

Kronika policyjna, Ludzie, wydarzenia

Przestępczy duet

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: bj

Prokuratorskim oskarżeniem zakończyła się sprawa Krystiana K. (33 l.) z Żar, włamywacza-recydywisty, który w lipcu ub.r. wybił szyby i wdarł się do domu w Kadłubii (gm. Żary), skąd wyniósł warte ponad 25 tys. zł fanty. Pod sąd pójdzie też jego partnerka, Mariola M. (37 l.), która odpowie za paserkę

  Gdy złodziej grasował w budynku, właściciele byli nieobecni, bo wyjechali na wakacje. Mógł dokładnie przetrząsnąć wszystkie zakamarki. I znalazł elektronarzędzia, telefony komórkowe, kosmetyki i biżuterię. Całość właściciele oszacowali na prawie 25 tys. 500 zł.

Krystian K. miał wspólniczkę, która pomogła mu ukryć trefny towar. W dodatku została przez niego obdarowana skradzionym złotem i kosmetykami. Z wdzięczności pomogła mu sprzedać wkrętarkę. Musiała wiedzieć, że jej wybranek bynajmniej nie wrócił  z zakupów obładowany torbami.

– Mężczyzna ma zarzut kradzieży z włamaniem. Kobieta natomiast nieumyślnego paserstwa, ponieważ mogła przypuszczać, że rzeczy pochodzą z przestępstwa – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach.

Krystian K., który ma bogatą kartotekę wcześniejszych dokonań – kradzieży, włamań i oszustw – może trafić za kratki nawet na 15 lat. Mariola M. musi liczyć się z karą grzywny, ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2.

Napisz komentarz »