REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Za dużo mandatów?

Opublikowano 15 lutego 2019, autor: jb

Komu podpadł dzielnicowy z komisariatu w Iłowej? W mieście co jakiś czas pojawiają się na murach obraźliwe napisy pod jego adresem.

Niektórym praca policjantów przeszkadza tak, że muszą sobie ulżyć i napisać coś o tym na murze.

Choć dzielnicowy z Iłowej za swoją pracę odebrał już wiele nagród, m.in. za to, że podczas rutynowych zajęć wyczuł ulatniający się gaz w jednej z kamienic w Iłowej i uratował jej mieszkańców, ktoś co jakiś czas wypisuje w publicznych miejscach obraźliwe teksty, wymieniając jego nazwisko.

Ostatnio, obraźliwe hasło wandale napisali w Iłowej w ubiegłym tygodniu. Pomarańczowy napis pojawił się na murze przy jednym ze sklepów na ul. Żagańskiej w centrum miasta. Policjanci pilnie przyglądali mu się w piątek, 8.02.

W weekend napis został zamalowany, a sprawca jest pilnie poszukiwany.

– Prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenia z art. 141 Kodeksu Wykroczeń, czyli za umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku lub używanie słów nieprzyzwoitych – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Jeżeli sprawca zostanie wykryty, grozi mu nagana, kara ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości do 1 tys. 500 zł.

– Jest również możliwość dochodzenia swoich praw na drodze postępowania cywilnego – dodaje A. Jaszczuk.

 Do rejonu pracy dzielnicowego należą wsie z gminy Iłowa. Wandal widocznie ma na pieńku z iłowskim dzielnicowym albo wyjątkowo go nie lubi, bo napis takiej samej treści na drzwiach tego samego budynku pojawił się już m.in. w kwietniu ubiegłego roku.

Napisz komentarz »